Ból nóg

Ból nóg

Ból nóg jest częstym problemem, który dotyka ludzi w każdym wieku. Może być wynikiem przeciążenia, niewłaściwego obuwia lub kontuzji. Ból nóg możemy pod względem czasu podzielić na krótkotrwały ostry ból, średnioterminowy ból, jak przewlekłe przeciążenie lub zapalenie powięzi podeszwowej, i długotrwały ból wynikający z trwałego uszkodzenia tkanek. Wszystkim objawom bólu nóg powinniśmy poświęcić uwagę od samego początku, aby stopniowo nie przekształcił się w ból przewlekły.

Spis treści

Przyczyny bólu i objawy

Profilaktyka i leczenie

Terapia falami wodnymi

Przyczyny bólu i objawy

Do najczęstszych przyczyn bólu należą urazy, takie jak naciągnięte więzadła, złamania czy naderwane mięśnie i przeciążenie nóg, które występuje głównie przy nadmiernym ćwiczeniu, chodzeniu lub bieganiu bez odpowiedniego odpoczynku. Inne częste przyczyny bólu nóg to noszenie niewłaściwego obuwia, artretyzm, zapalenie powięzi podeszwowej czy płaskostopie. Powody bólów nóg mogą być błahe lub poważne, które komplikują życie i stanowią zagrożenie dla zdrowia. Przyczyny często się nakładają, dlatego ważne jest postawienie dokładnej diagnozy i rozpoczęcie leczenia według konkretnej przyczyny. Objawy bólu nóg mogą się różnić w zależności od przyczyny, obejmują one jednak: bóle ostre lub tępe w różnych częściach nóg, zwiększony ból po aktywności fizycznej, obrzęk, czerwoną skórę lub zmiany temperatury w dotkniętych obszarach, ograniczoną ruchomość i trudności w chodzeniu lub staniu.

Profilaktyka i leczenie

Profilaktyka jest kluczem do utrzymania zdrowych nóg i zapobiegania bólowi. Pod profilaktyką rozumiemy wybór odpowiedniego obuwia, właściwą higienę nóg, ruch, odpoczynek, rehabilitację, noszenie odpowiednich środków ortopedycznych, takich jak wkładki ortopedyczne. Ważne jest, aby znać przyczynę bólu, abyśmy mogli skutecznie ją eliminować.

Terapia falami wodnymi

Terapia falami wodnymi to unikalna terapia ortopedyczna, oparta na stałym ruchu stóp, wywoływanym przez fale wodne we wkładkach Medicovi. Powodem natychmiastowej ulgi w bólu jest szybkość, z jaką poruszają się hydrauliczne fale ciśnieniowe wody. Hydrauliczne fale ciśnieniowe we wkładkach ortopedycznych Medicovi pobudzają stopy do nieustannego ruchu. Te ruchy rozprzestrzeniają się od stóp w głąb aparatu ruchu i automatycznie zapewniają ulgę w bólu i rozluźnienie postawy ciała. Nogi niosą nas przez całe życie, dlatego zasługują na odpowiednią uwagę i opiekę.


zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.