Trening równowagi

Podczas chodzenia i stania ciało stale się kołysze. Im większe odchylenie, tym gorsza równowaga (balans). Im szybciej i dokładniej układ równowagi jest informowany o wahaniach organizmu, tym szybciej i skuteczniej układ równowagi może poprzez ruchy mięśni zminimalizować wahania organizmu i tym samym utrzymać prawidłową równowagę.

 

Szybkość przepływu informacji w układzie równowagi jest bardzo duża. Najszybsi ludzie na świecie potrafią przebiec 100 metrów w czasie krótszym niż 10 sekund, czyli 10 metrów w ciągu jednej sekundy. Przy takiej prędkości układ balansu może komfortowo pracować i utrzymywać równowagę podczas wielu mikroruchów. I w tym tkwi siła wkładek Medico. Fale ciśnienia hydraulicznego we wkładkach powstają niezwykle szybko, dzięki czemu umożliwiają stałą, szybszą, wyraźniejszą i bardziej znaczącą poprawę równowagi, wspierając jednocześnie wpływ na nerwy czuciowe stopy.

Problemy z równowagą

Wkładki ortopedyczne Medicovi uważane są za narzędzie techniczne, które podobnie jak okulary – działa równie szybko. Ich znaczenie polega na tym, że unikalna terapia falami wodnymi w sposób ciągły dostarcza informacji do układu przedsionkowego (równowagi) organizmu. W zależności od konkretnego problemu, układ równowagi może korzystać z zalet lepszej informacji w różnym zakresie.

Stwardnienie rozsiane (SM)

Efekt wkładek Medicovi na poprawę równowagi u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym (SM - Sclerosis Multiplex) zależy od stopnia uszkodzenia układu nerwowego, ale jeśli nerwy sensoryczne stopy są aktywne w układzie równowagi, wkładki Medicovi mogą poprawić równowagę.

Pacjentom z ograniczonym poczuciem równowagi po udarze, wkładki Medicovi przyspieszają rehabilitację.

W przypadku osób starszych, które doświadczają częstszych upadków, wkładki Medica zapewniają większą pewność siebie.

Badania wykazały, że w wielu przypadkach można zastąpić rtęć wkładkami Medicovi T40.

Ból

Niestety, problemy z równowagą są często związane z bólami stóp, nóg i całej reszty układu ruchu. Wkładki Medicovi T45, oprócz większej równowagi, zapewniają również ulgę w bólu podbicia, pięty, bioder i pleców.

Terapia falami wodnymi

Terapia falami wodnymi to unikalna terapia ortopedyczna, oparta na stałym ruchu stóp, który jest wywoływany falami wodnymi w wkładkach Medicovi.

Powodem natychmiastowej ulgi od bólu stopy jest prędkość, z jaką poruszają się fale ciśnienia hydraulicznego wody we wkładkach ortopedycznych Medicovi. Zastosowanie wody w wkładkach Medicovi jest związane z najnowszymi osiągnięciami naukowo-technicznymi. Woda w wkładkach Medicovi tworzy ciągle zmieniające się fale ciśnieniowe, które działają na powierzchnię stóp. I to w ciągu milisekund.

Ortopedyczne wkładki MEDICOVI można porównać z okularami korekcyjnymi - oba działają równie szybko.