Jak radzić sobie z bólem pięty (Fascitis plantaris), wideo-poradnik

Jak radzić sobie z bólem pięty (Fascitis plantaris), wideo-poradnik

Jeśli boli cię pięta, najczęstszą przyczyną jest zapalenie powięzi podeszwowej. To przewlekłe zapalenie w obszarze powięzi podeszwowej. Powięź podeszwowa to ścięgno łączące kość piętową z palcami. Ból najczęściej pojawia się podczas jej nadmiernego obciążenia.   

Głównymi objawami zapalenia powięzi podeszwowej są ból i dyskomfort w obszarze pięty, zwłaszcza przy pierwszych krokach po przebudzeniu lub po dłuższym odpoczynku. Ten ból może być ostry lub tępy i może się nasilać w ciągu dnia po dłuższym staniu, chodzeniu lub bieganiu. Podobne objawy ma też pokrewne schorzenie nazywane ostrogą piętową. Jest to narośl, która pojawia się na spodniej lub tylnej stronie pięty. 

Jednym ze sposobów, by unikać lub leczyć zapalenie powięzi podeszwowej i ból pięty w ogóle, jest używanie wkładek do butów. Właśnie ortopedyczne wkładki Medicovi Twin-heels i Medicovi T40 zostały opracowane głównie w celu usunięcia bólu w obszarze pięty. Dlaczego wkładki Medicovi są tak skuteczne? Wkładki Medicovi są zaprojektowane tak, aby równomiernie rozkładać nacisk pod piętą. W ten sposób zmniejszają nacisk na konkretną część pięty, co może pomóc w leczeniu zapalenia. Wkładki Medicovi są wykonane z materiałów, które są elastyczne i wygodne w noszeniu, co zapewnia długotrwałą ulgę od bólu. Są idealne dla ludzi, którzy cierpią na przewlekły ból pięty lub szukają środków zapobiegawczych przeciwko zapaleniu powięzi podeszwowej. 

Ćwiczenie z piłeczką do masażu przez co najmniej minutę dziennie na każdej nodze może być również korzystne w leczeniu zapalenia powięzi podeszwowej, ponieważ pomaga rozluźnić napięcie i poprawiać elastyczność powięzi podeszwowej i mięśni nogi. Te ćwiczenia mogą przyczynić się do zmiękczenia tkanek i złagodzenia bólu. Hydrauliczne fale ciśnieniowe w ortopedycznych wkładkach Medicovi stymulują stopy do ciągłego ruchu, co poprawia elastyczność powięzi podeszwowej. Te ruchy rozprzestrzeniają się od stóp dalej w kierunku aparatu ruchu i automatycznie zapewniają ulgę od bólu i luźną postawę ciała. Zdrowy stan stóp jest ważny dla jakości życia. Dlatego idealną profilaktyką jest kombinacja odpowiedniego obuwia, ortopedycznych wkładek Medicovi i regularnych ćwiczeń z piłeczką do masażu.   


 

 

 


zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.