Odciążenie kostek, kolan, bioder i pleców

Wszystkie części ciała są ze sobą połączone i tworzą łańcuch kinetyczny. Stopy są podstawą całego łańcucha kinetycznego, który następnie przechodzi przez kostki, kolana, biodra do kręgosłupa.

Eksperci są zgodni, że nieprawidłowe ustawienie stóp powoduje efekt domina w postaci złej postawy w całym ciele, rozprzestrzeniając się na kostki, kolana, biodra, plecy i szyję. Mięśnie i ścięgna są wtedy bardziej obciążone, aby stabilizować posturę ciała, co prowadzi do bólu.

Unikalna terapia falami wodnymi z ortopedycznymi wkładkami Medicovi zapewnia nie tylko skuteczną amortyzację podczas chodzenia, ale także natychmiastową ulgę od bólu. Amortyzacja podczas chodzenia powoduje, że hydrauliczne fale ciśnieniowe w ortopedycznych wkładkach Medicovi wykonują serię ruchów pionowych. Te ruchy wzmacniają naturalne amortyzowanie bólu, wpływając na ścięgna, szczególnie podczas długotrwałego stania.

Hydrauliczne fale ciśnienia sensorycznej terapii falami wodnymi we wkładkach ortopedycznych Medicovi stymulują stopy do ciągłego ruchu. Ruchy te rozprzestrzeniają się od stóp dalej do układu mięśniowo-szkieletowego i automatycznie zapewniają ulgę w bólu i rozluźnienie postawy.

Podczas maksymalnej rotacji ciała z boku na bok odczuwamy, że ruch obrotowy z ortopedycznymi wkładkami Medicovi powoduje mniejsze obciążenie kostek, kolan, bioder i pleców niż ruch obrotowy bez wkładek Medicovi. To samo odczuwamy również boso na twardym i nierównym podłożu. Mniejsze obciążenie kostek, bioder i pleców skutkuje ulgą od bólu.

Woda w ortopedycznych wkładkach Medicovi jest jak dodatkowy staw. Stopy w butach mogą się swobodnie poruszać. I to bez utraty równowagi ciała. Stawy kolanowe i biodrowe są więc chronione podczas rotacji ciała.

Im bardziej ruch stóp jest ograniczany przez tradycyjne obuwie z wkładkami z podwyższonym podbiciem(wkładki "na miarę"), tym większe i bolesne jest obciążenie kostek, kolan, bioder i pleców. Jednocześnie zmniejsza się efekt własnego systemu amortyzującego stóp.